خدمات فصد خون

قدرتمندترین و موثرترین شیوه درمان طب سنتی معرفی شده است که می تواند به یکباره بخش زیادی از خون فاسدرا از بدن دفع کند.انجـــام فصد برای بیـــماریهای مخـــتلف از جمله فشار خون،غلظت خون،چربی خون،دیابت،بیماریهای ریوی،بیماری های کبد،مفاصل،قلبی و عروقی و … می تواند مثمر ثمر باشد.

فصد خون چیست؟

فصد خون، شاید با این مورد از درمان های سنتی بسیار کم آشنا شده اید، در این مقاله روشی را به شما معرفی می کنم که تقریبا می توان گفت تمامی سموم بدن شما را از بین می برد. فصد خون نسبت به مواردی مانند حجامت که معمولا بر سر زبان ها است کمتر درباره اش گفته شده است، فصد خون یعنی رگ زدن است که بوسیله پزشکانی این کار انجام می شود ماهر و در طب سنتی متخصص، قبلا این نوع درمان را با یک شی به نام نیشتر انجام می دادند .

رگهای خونی اجزای سیستم گردش خون هستند که خون را در بدن انسان منتقل می کنند. این رگ ها سلول های خونی ، مواد مغذی و اکسیژن را به بافت های بدن منتقل می کنند. آنها همچنین سموم و دی اکسید کربن را از بافت ها دور می کنند. رگ های خونی برای ادامه زندگی لازم است ، زیرا تمام بافت های بدن به عملکرد آنها متکی هستند.

بسیاری از پزشکان سنتی دارای این اعتقاد هستند که بدن هر انسانی صفرا و سودا دارد و هم چنین بلغم و خلط برای بدن ناشی از این است که خون فرد از غلظت نامتعادلی برخوردار است بنابراین راه حل هایی را مانند فصد خون و یا حجامت و بادکش را ارائه داده اند تا این تعادل حفظ شود.فصد خون باعث می شود از بسیاری از بیماری ها جلوگیری و یا موارد زیادی را درمان کند. در اصل همان رگ زدن سنتی است که دارای فواید زیادی است.در این مقاله از سایت سلامتکده آبتین بهترین مرکز فصد خون مشهد را نیز به شما معرفی می کنیم. جایی که بتوانید با پزشکان طب سنتی ماهری در این مرکز آشنا شوید

فصد خون

خدمات فصد خون

اگر مبتلا به پلی سیتمی ورا (PV) هستید یعنی دارای گلبولهای قرمز زیادی هستید. یکی از راه های کاهش شمارش گلبول های قرمز شما این است که فصد خون انجام دهید به هیچ وجه شما به دارو نیازی ندارید. این یک روش ساده است که درست مانند گرفتن خون و یا اهدای خون انجام می شود – پزشک طب سنتی یا پرستار سوزنی را به رگ شما وارد می کنند و مقداری خون جمع می کنند.

در گذشته های بسیار دور فصد خون برای مواردی به کار برده می شد که خون بدنشان بسیار زیاد بود و یا اینکه فرد دچار صدمه ای می شد و قسمت آسیب دیده ملتهب شده و خون بسیار زیادی زیر آن قسمت جمع می شده است، بنابراین حکیم های ان دوران در محل فصد نزدیک ترین رگ را پیدا کرده و خون را از سیاهرگ خارج می کردند و اما برخی نیز برای اینکه فرد دچار احساس درد شدیدی در آن منطقه آسیب دیده نشود دورترین رگ را برای درمان انتخاب می کردند. البته رگ های مناطقی مانند گردن و زانو… نیز گرفته می شد که در آن زمان برای دردها مزمن این کار را انجام می دادند مثلا اگر کسی واریس داشت رگ پشت زانو را می گرفتند و یا برای دردهایی همانند:

 • درد بواسیر
 • سوءهاضمه
 • خونریزی شدید بینی
 • درمان برای نازایی

در حال حاضر با تحقیقاتی که انجام شده است علاوه بر این نوع بیماری ها و دردها، موارد دیگری نیز وجود دارد که به راحتی با فصد خون درمان می شوند.

فصد خون چگونه انجام می شد؟

فصد خون که همان رگ زدن به شکل سنتی است ابتدا با استفاده از یک تیغ انجام می گیرد و روی ورید در هر نقطه از بدن که پزشک تشخیص دهد این کار را انجام می گیرد که درمان به شکل کاملا سنتی صورت خواهد گرفت. البته باید بدانید برخی از پزشکان به شکل معمول زیاد موافق با این نوع درمان نیستند آنها معتقدند که خون برای بدن ضروری است و نباید آن را خارج کرد اما باید این را نیز بدانید که خونی که خارج می شود خون مسموم و غلیظ است.پزشکان طب سنتی این اعتقاد را ندارند و آنها می گویند خارج کردن خون غلیظ باعث می شود بیماری های زیادی در بدن از بین برود و این نوع درمان با فصد خون هیچ گونه خطری ندارد.

فواید فصد

 

 •  فصد خون می تواند باعث سلامتی شود

در حالی که صد خون درمانی سنتی است ، رگ زدن به این شکل می تواند راه دیگری باشد برای سلامت قلبی و عروق شما  و قبل از انجام رگ گیری ، یک بررسی جسمی از لحاظ پزشکی دریافت خواهید کرد که در آن شخص نبض ، فشار خون ، دمای بدن ، هموگلوبین و موارد دیگر توسط پزشک طب سنتی بررسی خواهد شد. زیرا در صورتی که مشکلات خونی داشته باشید ممکن است نتوانید فصد خون را انجام دهید.

 • فصد خون می تواند ذخایر آهن مضر را کاهش دهد

به گفته بسیاری از پزشکان طب سنتی ، بسیاری از افراد در جهان به بیماری بنام هموکروماتوز مبتلا شده اند و اکثر آنها حتی آن را نمی شناسند. هموکروماتوز نوعی بیماری است که باعث اضافه بار آهن می شود و شایع ترین بیماری ژنتیکی در جهان محسوب می شود و این بیماری با رگ زنی و فصد خون به راحتی درمان می شود.

 •  فصد خون ممکن است خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش دهد

با توجه به مطالعات انجام شده که توسط پزشکان طب سنتی  انجام شده است ، فصد خون حداقل سالی چند بار می تواند خطر حمله قلبی را به میزان ۸۸ درصد کاهش دهد.  این موضوع به مسئله آهن دوباره مربوط می شود. مقادیر بالای آهن در خون رگهای خونی شما را محکم می کند و خطر حمله قلبی را بیشتر ایجاد می کند. از بین بردن آن ذخایر آهن اضافی با رگ زنی ، فضای بیشتری برای فعالیت عروق شما را فراهم می کند.

 •  فصد خون ممکن است خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد

در یک فرد متوسط ، کاملاً سالم ، ارتباط بین رگ زنی و کاهش خطر سرطان وجود دارد. تحقیقات از کاهش خطر ابتلا به سرطان برای کسانی که فصد خون را انجام می دهند و تحقیقات دیگر نشان داده است که  از بیماریهای مختلف جلوگیری می کند ، که یکی از آنها هموکروماتوز است.

 

کبد

 • فصد خون می تواند به سلامت کبد شما کمک کند

خطر دیگر اضافه بار آهن ، سلامتی کبد شما است. مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی گزارش می دهد: “در سالهای اخیر ، بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) ، بیانگر کبدی سندرم متابولیک ، به نسبت همه گیری رسیده است.”

تحقیقات نشان می دهد وقتی بدن بیش از حد آهن بگیرد باعث کبد چرب می شود که با هپاتیت C و سایر بیماری ها و عفونت های کبدی مرتبط است. اگرچه عوامل بسیاری دیگر درگیر این مشکلات هستند ، اما فصد خون می تواند به تسکین برخی از آهنهای موجود کمک کرده و از مشکلات کبد شما را از بین ببرد.

 •  فصد خون می تواند به وضعیت روانی شما کمک کند

در حالی که فواید جسمی زیادی برای فصد خون وجود دارد ، اما قدرتمندترین فواید سلامتی در حوزه روانشناسی است. رگ زنی به شکل سنتی باعث می شود که خون غلیظ از بدن خارج شده و ارامش را به ذهن بازگرداند.

 • فصد خون، سموم درون بدن را از بین می برد

با انجام این نوع درمان می توانید مطمئن شوید که تمامی سموم بدن دفع خواهند شد و خون کثیف بیرون می آید، این نوع درمان سنتی سالهای سال است که انجام می شود و باعث می شود خون فاسد بیرون امده و در عوض خون تمیز و پاک با گردش خون سریع در بدن جریان پیدا کند. این نوع درمان را جدی بگیرید زیرا هم زمانی از شما نمی گیرد و هم اثرات شگفت انگیز و جالبی دارد بنابراین شما با انجام این نوع حتی می توانید خواب راحتی را به خود هدیه دهید. معمولا در مردان به دلیل جثه آنها که دارای استخوان هایی درشت و پرمو هستند قطعا خون بیشتری وجود دارد که این باعث می شود پرخونی و غلظت خون در انها بسیار زیادتر باشد بنابراین مردان به شکل معمول کاندیدا های بسیار بهتری برای فصد خون هستند. معمولا خون مردان از غلظت بالایی برخوردار است و با انجام این نوع درمان به راحتی خون رقیق شده و این موضوع باعث سلامتی قلب انها شده و حتی صفرا و کلیه های انها بهتر کار می کنند. این نوع درمان عالی همیشه انجام نمی شود باید حتما بیماری زمینه ای بخصوص خونی نداشته باشید و پزشک معالج شما در صورت مصرف هر نوع قرص یا ماده خاصی باید کاملا مطلع باشد.

بهترین مرکز فصد خون مشهد

در این بخش از مقاله شما را با بهترین مرکز فصد خون مشهد آشنا می کنم. اولین مرکز طب سنتی در ایران که به نام سلامتکده ابتین مشهور است. هر گونه خدماتی را می توانید در این سلامتکده جستجو کنید، یکی از خدمات انها که توسط پزشکان طب سنتی انجام می شود فصد خون است و البته حجامت نیز در این مرکز انجام می شود، پزشکان طب سنتی مرکز فصد خون مشهد در سلامتکده آبتین معتقد هستند که فصد خون با حجامت بسیار متفاوت است، آنها می گویند که فصد با رگ گیری از عروق اصلی انجام می شود و این در حالی است که حجامت اینگونه نیست و در نقاط مشخصی توسط پزشک انجام خواهد شد.

چه کسانی در چه زمانی فصد خون را انجام دهند؟

وقتی از بدن خون خارج می شود قطعا فرد ممکن است دچار سرگیجه شود و یا اینکه رنگ و روی او پریده شود، بنابراین با توجه به بررسی های بدن افراد این نوع درمان برای کودکان و کسانی که سنشان بالا رفته است و هم چنین برای خانم های باردار کاملا ممنوعیت دارد.به دلیل اینکه این نوع درمان باعث سستی در بدن می شود بهتر است که فرد بیماری زمینه ای نداشته باشد و همه چیز را برای پزشک خود کاملا شرح دهد و مخصوصا در صورتی که تب دارید به هیچ عنوان نباید فصد خون را در ان زمان انجام دهید.افرادی که دارای کبد و کلیه بسیار ضعیف و معده بیمار دارند باید طبق نظر پزشک این نوع درمان را انجام دهند. در سلامتکده آبتین پزشکان طب سنتی ابتدا کاملا فرد را از همه لحاظ مورد بررسی قرار می دهند و بعد این نوع درمان را انجام می دهند. باید بدانید که هر نوع درمانی با اینکه بسیاری از بیماری ها را از بین می برد اما ممکن است دارای ضررهایی نیز باشد. البته این نوع درمان دارای فواید زیادی است و اما برای افرادی که بدنی ضعیف دارند توصیه نمی شود.

چه زمانی فصد خون انجام دهیم؟

آنچه که محققان سلامتکده آبتین در مشهد که اولین مرکز طب سنتی خصوصی در شرق ایران، شهر مشهد است به ان رسیده اند این است که، هنگامی که فرد دچار پرخونی می شود به فصد خون نیاز دارد و یا اینکه زمانی خون منحرف می شود و این بر اساس صدمه یا آسیب جدی به بدن است، اگر دچار بیماری هایی مانند:

 • قند خون
 • اوره
 • فشار خون
 • چربی خون
 • اسید اوریک بالا

هستید نیاز دارید که فصد خون را انجام دهید و این در صورتی است که شما معاینه و بدن شما کاملا بررسی شود و نیاز شما کاملا مشخص شود، اگر در شهرهایی زندگی می کنید که هوا بسیار گرم است، توصیه پزشکان طب سنتی مرکز فصد خون مشهد به شما این است که در اوایل بهار در روزهای ابتدایی این فصل فصد خون را انجام دهید، حتما هنگامی که این درمان را انجام می دهید مطمئن شوید غذای مصرفی روزانه شما در بدنتان هضم شده است، اما اگر شما بخواهید در فصل زمستان این درمان را انجام دهید متاسفانه تاثیر انچنانی ندارد زیرا خون جریانش کند است و به احتمال زیاد خون مفید از بدن شما خارج خواهد شد.فصد خون دردهای سیاتیک را از بین می برد و هم چنین دردهایی که در زنان مربوط به پستان است را بسیار کاهش می دهد، برای غلبه بر سودا و بلغم نیز می توانید از این نوع درمان استفاده کنید. در کل می توان گفت این نوع درمان زمان زیادی نمی برد اما دارای فواید بسیار زیادی است. در صورت داشتن هر نوع بیماری قبل از انجام فصد خون با پزشک مشورت کنید.

مراکز فصد خون رایگان در مشهد

 • مرکز پزشکی مهرآفرین در مشهد
 • سلامتکده آبتین
 • کلینیک طب سنتی طیرانی( سلامتکده برگ سبز)
 • مجتمع پزشکی سامانیه
 • کلینیک طب سنتی سینا
 • مطب دکتر سید احمد موسوی